در مورد این رویداد

هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت

تاریخ شروع : ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ تاریخ پایان : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ کیش www.worldhealthsummit.org/regional-meeting.html‎
 این رویداد که هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت محسوب می شود، قرار است در روزهای 9 و 10 اردیبهشت ماه 98 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در جزیره کیش برگزار شود.  
دکتر علی جعفریان نماینده دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: این نخستین نشست منطقه‌ای در غرب آسیا و شمال آفریقا است که قرار است 700 شرکت کننده از جمله 150 مهمان خارجی در آن حضور یابند. مجمع جهانی سلامت (World Health Summit) که تحت نظر صدراعظم آلمان، رییس جمهوری فرانسه، رییس اتحادیه اروپا و مشارکت 2 هزار نفر از 100 کشور جهان، شامل وزرای بهداشت، روسای سازمان های بین المللی، مدیران ارشد صنایع مرتبط با سلامت، سیاستگذاران و پژوهشگران و صاحبنظران از سال 2009 تاکنون در مهرماه هر سال در برلین پایتخت آلمان برگزار می شود، به عنوان نشست اصلی دستورسازی سلامت جهانی پذیرفته شده است.  نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت هر سال در اردیبهشت ماه در یک قاره برگزار می‌شود. اولین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت در سال 2013 در سنگاپور برگزار شد. نشست های بعدی به ترتیب در برزیل (2014)، ژاپن (2015)، سوئیس (2016)، کانادا (2017) و پرتغال (2018) برگزار شده است
در نشست شورای عالی این کنسرسیوم در سال 1395 درشهر برلین آلمان ، دانشگاه علوم پزشکی تهران با اجماع آراء به عنوان اولین دانشگاه از منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و تنها عضو منتخب منطقه غرب آسیا به عضویت این پیمان درآمد.