متن خبر

تاریخ خبر :

تعداد بازدید :

تعداد رای : 1

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha

نظرات

1 0

محسن - ‏۱۳۹۵/۰۹/۱۵

با سلام آیا در جذب پژوهشگر در رشته و گرایشهای مختلف محدودیت وجود دارد؟ و اگر هست از چه طریقی انجام میشود؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با عرض سلام و احترام
متقاضیان طرح پسادکتری فدراسیون از حوزه هایی انخاب می گردند که در آن حوزه استاد سرآمد حضور داشته باشد.
0 0

مهدیه - ‏۱۳۹۵/۰۸/۲۸

با سلام و احترام آیا مقاله با IF بالاتر از 5 باید مستخرج از دکترا باشد؟ اگر این مقاله مربوط به مقطع ارشد باشد میتوان از آن استفاده کرد؟ با تشکر

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با عرض سلام

جهت دریافت تشویقی مقاله لزومی ندارد مقاله مستخرج از پایان نامه باشد. بمنظور استفاده از امتیاز چاپ مقاله برای استفاده از طرح پسادکتری فدراسیون سرآمدان، می بایست از تاریخ چاپ مقاله بیش از 3 سال نگذشته باشد.
سایر شرایط در آیین نامه موجود است.

با تشکر
0 0

فاطمه - ‏۱۳۹۵/۰۸/۰۵

آیا ترتیب اسم نویسندگان برای مقاله چاپ شده در مجلات با ضریب تاثیر بالاتر از 5 برای احراز شرط پسا دکترا مهم است؟ مثلا نفر سوم مقاله می تواند از این مقاله به عنوان شرط پذیرش اقدام کند؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام و عرض ادب

همانطور که در آیین نامه مشاهده می گردد تنها یکی از نویسندگان مقاله می تواند از امتیاز مقاله جهت کسب طرح پژوهشگر پسادکتری فدراسیون استفاده نماید. بنابراین نویسندگان یک مقاله بترتیب جایگاه و یا نویسنده مسئول بودن در مقاله مورد بررسی قرار می گیرند و نویسنده ای که بیشترین سهم را در چاپ مقاله داشته باشد می تواند از امتیاز مقاله استفاده نماید. در این بررسی، اسامی اساتید در نظر گرفته نمی شود.
3 0

مریم - ‏۱۳۹۵/۰۶/۱۱

با توجه به اینکه در شبکه های اجتماعی به پیام هایی بر میخوریم که از متقاضیان دوره پسا دکترا درخواست میکنند رزومه خود را به ایمیلی که در پیام درج شده (معمولا مشابه ایمیل استاد) ارسال نمایند آیا این گونه پیام ها قابل اعتماد هستند؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام و احترام

در خصوص طرح پسادکتری فدراسیون سرآمدان همانطور که در سایت مشاهده می گردد فرم درخواست و رزومه علمی متقاضیان دریافت می گردد و پس از بررسی اعتبار علمی، در خصوص موافقت با درخواست بر اساس رزومه سایرین تصمیم گیری می شود. توصیه می گردد  در مورد سایت ها و ایمیل های دیگر پس از بررسی صحت مطالب نسبت به ارسال رزومه اقدام نمایید.

با سپاس
2 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۶/۰۶

با سلام آیا فدراسیون در طرح حمایت از پژوهشگر پسا دکتری،برای شخصی که ازاین حمایت استفاده می کند گواهی مبنی یر گذراندن دوره یک ساله پسا دکتری از مسیر این فدراسیون صادر میکند؟نحوه گرفتن این گواهی از چه طریقی امکان پذیر است. باتشکر

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام و عرض ادب

امکان دریافت گواهی برای متقاضی در موارد خاص امکان پذیر است. جهت ارسال درخواست گواهی از طریق ایمیل فدراسیون متن نامه مد نظر را ارسال نمایید تا در صورت تایید، گواهی صادر گردد.

با احترام
6 -4

محسن - ‏۱۳۹۵/۰۵/۰۵

با سلام صرف نظر از اینکه شامل حال من خواهد شد یا نه امیدوارم در ارتقا سطح فعالیت های پژوهشی کشور مفید باشه. در حال حاضر پژوهش در کشور از عدم کیفیت رنج می برد و ای کاش فکری هم برای کاربردی کردن تحقیقات و دادن امتیار برای طرح های کاربردی بفرمایید. با آروزی توفیق برای شما

پاسخ
1 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۵/۰۵

با سلام و احترام ضمن تشکر از اهداف بسیار خوب فدراسیون، تاسیس چنین فدراسیون می بایست مدتها قبل انجام می گرفت که در هر حال تاسیس و شروع به کار آن بازهم جای بسی تشکر و قدردانی دارد. سوال اول اینکه آیا تشویقی مقالات به افرادی که در مرحله پسا دکتری پذیرفته می شوند وجود دارد؟ اگر بله، آنها جزو دانشجو یا هیات علمی می بایست فرم مربوطه را پر نمایند؟ دوم اینکه کسانی که بعنوان پسا دکتری پذیرفته نمی گردند و در جایی هم هیات علمی نیستند باید به چه صورت نسبت به دریافت تشویقی اقدام کنند در صورتیکه اسم استاد در مقاله نباشد؟ باتشکر از شما

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام و تشکر از نظر شما
تشویقی مقالات به تمام محققانی که مقاله خود را به نام یکی از مراکز ایرانی به چاپ رسانیده اند پرداخت خواهد شد. تمام متقاضیان دریافت تشویقی میبایست فرم مربوط به تشویقی مقالات را تکمیل و ارسال نمایند. در این مرحله تا کنون تصمیمی برای پرداخت نکردن تشویقی به افرادی که عضو هیئت علمی نباشند گرفته نشده است.

با احترام

3 0

اشکان - ‏۱۳۹۵/۰۵/۰۲

با عرض سلام و احترام ابتدا به ساکن به عنوان یک فارغ التحصیل دانشگاهی از سامانه سرآمدان علمی ایران بابت این برنامه تشکر میکنم. امیدوارم که با اجرای چنین برنامه هایی شاهد پیشرفت و ارتقای کیفی روز افزون در زمینه پژوهش در کشور باشیم. میخواستم بدونم که آیا سن متقاضیان نیز در ارزیابی های این طرح و داوری ها در نظر گرفته می شود؟ ضمنا به نظر بنده بهتر است که افزون بر چاپ مقاله در ژورنال های معتبر، چاپ کتاب در انتشارات معتبر بین المللی نیز به عنوان یک فاکتور مثبت لحاظ شود. با تشکر

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام و تشکر از ثبت نظر

در فرآیند ارزیابی متقاضیان پسادکتری، رزومه افراد پس از کسب امتیاز علمی اولیه، با سایر افراد تایید شده مقایسه میگردد. در این مقایسه شاخص سن افراد، سال فارغ التحصیلی، تعداد کل مقالات برتر و ... نیز مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت افراد دارای بهترین رزومه انتخاب می گردند.

با احترام فراوان
0 0

هادی - ‏۱۳۹۵/۰۴/۲۸

سلام خیلی خوشحال هستم که با این فدراسیون آشنا شدم. یک سوال داشتم (البته ممکن جاش اینجا نباشد) در مورد حمایت از چاپ مقاله در مجلات معتبر، من دانشجوی دکتری تربیت مدرس هستم، لیست مجلات را دانلود و مشاهده کردم، اما در رشته ما حداکثر IF حدود 3.5 می باشد (البته در لیست شما نبود)؛ حتما می دانید که نحوه محاسبه IF به چه شکلی است، چرا که خیلی از ژورنال ها چون تخصصی هستند Citation کمتر و در نتیجه IF کمتری پیدا میکنند، اما این دلیلی بر پایین بودن آن ژورنال نیست. لطفا در صورت امکان در این مورد یک تجدید نظر نمائید و از شاخص های دیگری استفاده نمائید و یا اینکه بر اساس JCR رتبه بندی نمائید. ممنون

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام و ممنون از نظر شما، نکته اول در خصوص مجلات هم قبل از شروع برنامه و هم در یک سال گذشته جلسات متعددی برگزار شد و شاخص های مختلفی مانند AIS، H-Index و ... معرفی شد ولی در نهایت در حال حاضر به این نتیجه رسیده ایم که از شاخص مذکور استفاده کنیم، نکته دوم اینکه واقعا مجلات بسیار معتبری در سایر رشته ها منتشر می شوند و فدراسیون هم منکر اعتبار یا اهمیت آنها نیست ولی فدراسیون با توجه به توانایی ها و برنامه هایی که دارد سعی کرده است از برترین مجلات (بصورت کلی) حمایت کند وگرنه قطعا در هر رشته و گرایشی مجلات بسیار معتبری وجود دارند. هر چند امسال در نظر داریم فهرست مجلات را تا حدود 100 مجله افزایش دهیم، در صورت نهایی شدن فهرست روی همین سایت معرفی خواهد شد.
0 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۴/۲۳

با سلام آیا امکان افزایش تسهیلات پژوهشی در قالب گرنت و یا دسترسی راحت تر به امکانات آزمایشگاهی برای محققان میسر می باشد؟ با تشکر

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام

با توجه به آیین نامه های موجود، طرحهایی جهت استفاده سرآمدان در حال اجرا می باشد که شامل اعطای گرنت آزمایشگاهی و پژوهشی می باشد. سایر پرداخت ها نیز در قالب حمایت های تشویقی در سایت قابل مشاهده می باشد. ممکن است شما بتوانید با توجه به آیین نامه ها و متناسب با شرایط خود درخواست ارسال نمایید.

با احترام
2 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۴/۲۱

با سلام و عرض خسته نیاشید احتراما اولا میخواستم بدانم در صورتیکه فدراسیون محترم نسبت به تایید رزومه فردی مبادرت ورزد و در رشته و گراشی فقط یکنفر سرآمد وجود داشته باشد و ایشان هم تمایلی برای همکاری با فرد مورد نظر نداشته باشد، تکلیف چیست؟ ثانیا با توجه به اینکه در برخی رشته های (برای مثال رشته شیمی) به جهت تعداد زیاد ژورنال علمی و گسترده بودن موضوعات تعداد مقاله ها بسیار زیاد است و برعکس در برخی رشته ها تعداد مقاله ها بسیار محدود است بطوریکه داشتن یک مقاله ISI خود دلیل بر رزومه قوی است. فدراسیون چه مبنایی برای غربالگری دارد.آیا در هر گرایش و رشته فردی مشاوره میدهد یا گزینش بطور سلیقه ای است؟باتشکر

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام و احترام

در صورت تایید درخواست متقاضی و نبود سرآمد علمی در حوزه کاری وی، متقاضی می تواند اساتید برتر حوزه خود را معرفی نماید. در صورت تایید اعتبار علمی استاد معرفی شده، متقاضی می تواند با وی همکاری خود را در قالب طرح پسادکتری آغاز نماید.
انتخاب متقاضیان بر اساس لیست مجلات برتر و نیز مجلات با ضریب تاثیر بالاتر از 5 انجام می گیرد. در حالتی که متقاضی این شرایط اولیه را دارا نباشد، انتخاب از بین افراد با بهترین رزومه در یک فرآیند رقابتی انجام می گیرد.

با سپاس
1 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۴/۱۷

با سلام لطفا بفرمایید افرادی که رزومه خود را ارسال و تاییدیه دریافت مدارک را از فدراسیون دریافت کردند باید تا چه زمانی منتظر باشند و در زمان مکاتبه چه مدارکی مورد نیاز است. بنظر می رسد در جوابیه شما به فرد دیگری فرموده بودید : افرادی که تنها شرایط اولیه را دارا باشند جهت رقابت با سایرین، روند طولانی تری را طی خواهند کرد. این روند طولانی چند روز یا چند ماه یا چند سال است؟ از نظر شما رزومه قوی چیست؟آیا خود شرایط اولیه شما، دلیل رزومه خوب نیست؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام 
درحال حاضر از حدود 100 درخواست ارسالی به دبیرخانه فدراسیون، 35 متقاضی که دارای رزومه قوی بوده اند تایید اعتبار شده و دوره پسادکتری خود را شروع کرده اند. 15 متقاضی نیز که رزومه ضعیفی داشته اند درخواستشان رد شده و از طریق ایمیل به ایشان اطلاع رسانی شده است. سایرین نیز نهایتا تا 20 روز آینده و پس از مقایسه با دیگر متقاضیان درخواستشان تعیین تکلیف شده و وضعیت درخواست به ایشان اعلام خواهد شد.
1 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۴/۱۵

فدراسیون سرآمدان علمی؛ با سلام لطفا در صورت امکان مراحلی که بعد از پذیرش اولیه علمی باید توسط داوطلبان دوره ی پسادکتری انجام شود، را اعلام فرمایید. با سپاس

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام

پس از تایید اعتبار علمی متقاضیان ایشان به سرآمدان رشته و گرایش خود معرفی می گردند. نهایتا پس از تایید رزومه افراد توسط شخص سرآمد، همکاری و پرداخت حقوق متقاضی در قالب طرح پسادکتری آغاز می گردد.
0 0

محمد - ‏۱۳۹۵/۰۴/۱۴

با سلام، ایا در رشته های ریاضی کاربردی مخصوصا آنالیز عددی نیز پذیرش صورت می گیرد؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با عرض سلام و ادب

مطابق با آیین نامه فدراسیون سرآمدان، تمام محققان کشور صرف نظر از رشته تحصیلی خود می توانند در صورت داشتن حداقل اعتبار علمی مد نظر فدراسیون نسبت به دریافت حمایت تشویقی اقدام نمایید.
2 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۴/۱۳

باسلام و احترام با توجه به بروکراسی طولانی اداری در مراکز دیگر که بعضا مایوس کننده است و از دست رفتن زمان مفید می خواستم بدانم پروسه فرستادن درخواست تا مکاتبه با ایشان چه مدت به طول خواهد انجامید؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با عرض سلام

معمولا روند بررسی مدارک برای افرادی که علاوه بر دارا بودن شرایط اولیه ذکر شده در سایت، از رزومه علمی مناسبی برخوردار باشند در کمتر از یک هفته تایید می گردد. افرادی که تنها شرایط اولیه را دارا باشند جهت رقابت با سایرین، روند طولانی تری را طی خواهند کرد.

با سپاس
0 0

زانیار ابراهیمی - ‏۱۳۹۵/۰۴/۱۰

سلام. طرح بسیار خوبی است و میتواند پژوهشگران ایرانی را به سمت کارهای با کیفیت سوق بدهد. سوال من این است که سالانه تا چه تعداد دانشجو مورد حمایت قرار می گیرند؟ آیا تایید رزومه متقاضی با توجه به رزومه سایرمتقاضیان صورت میگیرد (رقابتی) یا یک امتیاز خاص ملاک می باشد؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با تشکر از توجه و ثبت نظر شما

در حال حاضر فدراسیون سرآمدان تعداد محدودی فارغ التحصیل دکتری را که حداقل شرایط ذکر شده را دارا می باشند را مورد حمایت قرار می دهد. به دلیل محدود بودن تعداد این طرح، متقاضیان با بهترین رزومه علمی و در رقابت با سایرین انتخاب خواهند شد.

با احترام
1 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۴/۰۹

سلام آیا دانشجوی دکتری سال آخر هم می تواند درخواست خود را ارائه دهد؟ تشکر

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با سلام

بله، دانشجویان سال آخر دکتری می توانند درخواست خود را ارایه دهند ولی در صورت تایید درخواست شروع بکار ایشان پس از اتمام دوره دکتری می باشد.
با احترام
1 0

سعید - ‏۱۳۹۵/۰۴/۰۳

سلام. با توجه به اینکه مجموعا 10 مقاله ISI دارم و یکی از آنها در مجله electrochimica acta با ضریب تاثیر 4/8 میباشد آیا میتوانم درخواست دهم؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با عنایت به سهمیه در نظر گرفته شده برای دوره پسادکتری داخل، انتخاب  پژوهشگر از بین متقاضیان با بهترین رزومه علمی انجام خواهد گرفت. با این توصیف پیشنهاد می گردد درخواست خود را ارسال نمایید تا چنانچه در اولویت حمایت قرار دارید بتوانید از این آیین نامه استفاده نمایید.

با تشکر
4 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۴/۰۳

سلام امیدواریم لااقل در این موضوع کاملا علمی، داوری ها بر اساس علمی باشد و فقط به اسم اشخاص یا دانشگاه محل کار یا تحصیل آنها توجه نشود.

پاسخ
3 0

سعید جلالی اسدآبادی - ‏۱۳۹۵/۰۴/۰۲

با سلام و احترام کار بسیار مثبت و شایسته ای است. پیشنهاد می شود مبلغ پژوهشگر به 50 میلیون ریال و گرنت پژوهشی به مدیر پژوهشی به 500 میلیون ریال به ازاء هر پژوهشگر پسادکتری افزایش یابند. با احترام

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
با تشکر از ثبت نظر شما

متاسفانه با توجه به بودجه محدود فدراسیون در اولین دوره این نوع حمایت تشویقی و با توجه به تعداد تقریبی متقاضیان، امکان افزایش مبلغ تشویقی وجود ندارد.