متن خبر

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷

تعداد بازدید : ۲۸۶

تعداد رای : ۷

غلبه بر تنگناهای اصلاح ژن با حذف روش کشت بافت

اخیراً محققان آمریکایی روش جدیدی جهت افزایش سرعت تولید گیاهان اصلاح شده ابداع کرده اند. آنها در آزمایشات خود روش کشت بافت را حذف کرده و بر تنگناهای دیرینه ی موجود در اصلاح ژنهای گیاهی غلبه کردند. رویکرد این محققان توسعه انواع جدید محصولات زراعی را آسانتر و سریعتر کرده و این امکان را فراهم می کند که گروه های تحقیقاتی کوچک با منابع اندک نیز به آسانی بتوانند به اصلاح ژن بپردازند.

علیرغم پیشرفت های چشمگیر در توانایی دانشمندان در اصلاح ژنوم گیاهان با کمک ابزارهای اصلاح ژن مانند CRISPR و TALENs، محققان همواره در استفاده از روش قدیمیِ کشت بافت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. تولید گیاهان اصلاح شده از طریق کشت بافت اغلب ناکارآمد و زمانبر بوده و تنها در گونه ها و ژنوتیپ های محدودی نتیجه بخش است. بعلاوه اینکه گاهی منجر به ایجاد تغییرات ناخواسته در ژنوم و اپی ژنوم می شود.

 

از اینرو، یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه مینسوتا در آمریکا، روش جدیدی ابداع کردند که به طور قابل توجهی باعث افزایش سرعت تولید گیاهان اصلاح شده ژنتیکی می گردد. این محققان با استفاده از تنظیم کننده های رشد و معرف های اصلاح ژن و از طریق القاء مریستم، نهال ها را در جهت تمایز گیاه و رشد شاخه های جدید که حاوی ژنهای اصلاح شده هستند، سوق می دهند. سپس از این شاخه ها بذر جمع آوری کرده و از این طریق ژنهای اصلاح شده به نسل بعد منتقل می شوند. با این روش جدید دیگر نیازی به ماه ها کار در آزمایشگاه استریل با ده ها نفر در زیر هودهای کشت بافت نخواهد بود.

 

ماهر، نویسنده اول این مقاله اظهار کرد که این روش جدید آنها دارای ویژگی های برجسته ای نسبت به روش های پیشین است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         زمان مورد نیاز جهت ویرایش ژنهای گیاهی را از 9 ماه به چند هفته کاهش می دهد.

·         برخلاف روش کشت بافت، در طیف وسیعی از گونه های گیاهی نتیجه بخش است.

·         به محققان این امکان را می دهد که گیاهان اصلاح شده ژنتیکی را بدون نیاز به آزمایشگاه استریل تولید کنند، که روشی مناسب جهت استفاده در آزمایشگاه ها و شرکت های کوچک می باشد.

 

در این تحقیق، محققان از تنباکو به عنوان گیاه مدل استفاده کردند. بااینحال، آنها نشان دادند که این روش در گیاهان انگور، گوجه فرنگی و سیب زمینی نیز پاسخ داده و معتقدند که این یافته ها در بسیاری از گونه های گیاهی قابل انتقال و اجرا می باشد.

 

جزئیات این تحقیق در نشریه Nature Biotechnology منتشر شده است.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)
Captcha