متن خبر

تاریخ خبر : ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

تعداد بازدید : ۲۱۴

تعداد رای : ۹

کشف ژن Fhb7، عامل مقاومت به آفت در گندم

دانشمندان ژنی را کشف کرده اند که می تواند منجر به تولید گیاهان گندم مقاوم به بیماری بلایت فوزاریومی گردد. این بیماری که توسط قارچ فوزاریوم ایجاد می شود همواره خسارات قابل توجهی را برای کشاورزان به بار می آورد. به گفته ی محققان، طی سال های آینده، گونه های جدید گندم با مقاومت بالا به قارچ فوزاریوم تولید خواهد شد.

بیماری بلایت فوزاریومی (Fusarium head bligh) همواره باعث نگرانی کشاورزان در سراسر جهان بوده است. قارچ فوزاریوم ( Fusarium graminearum) که عامل ایجاد این بیماری است، از دانه های گیاه گندم تغذیه کرده و در نتیجه منجر به کاهش بازده محصول می شود. به همین دلیل، کشاورزان معمولاً طیف وسیعی از انواع مختلف قارچ کش ها را به منظور در امان ماندن محصول زراعی از آلودگی به این قارچ، مورد مصرف قرار می دهند. اما از آنجائیکه قارچ فوزاریوم در فصول پُربارش سال به گیاه هجوم می آورد، استفاده از این قارچ کش ها تاثیر چندانی بر گیاه ندارد. زیرا بارش باران باعث شسته شدن تیمارهای قارچ کش اعمال شده بر گیاه می شود.

 

بدین منظور، تیمی بین المللی از دانشمندانِ کشورهای مختلف از جمله آمریکا و چین، با کمک مهندسی ژنتیک و با انجام تحقیقاتی بلندمدت در دانشکده کشاورزی دانشگاه شاندونگ در چین، با مطالعه ی گیاه گندم به بررسی این مسئله پرداخته اند. 

 

اگرچه گندم به عنوان گیاهی مقاوم به بلایت فوزاریومی شناخته شده است، بااینحال حدود دو دهه طول کشید تا محققان توانستند ژن عامل ایجاد این مقاومت، یعنی ژن Fhb7 را که رمزگذارِ آنزیم گلوتاتیون ترنسفراز است کشف کنند. آنها دریافتند که این آنزیم به طور موثری قارچ فوزاریوم را با سم زدایی مایکوتوکسین های ترشح شده توسط این قارچِ بیماری زا از بین می برد. از اینرو، محققان این ژن را به گیاهان گندم با پروفایل های ژنتیکی متفاوت انتقال داده، تا اثرات آن را بر رشد گیاهان مطالعه کرده و دریابند که آیا این عمل عوارض جانبی ناخواسته ای به دنبال خواهد داشت یا نه. نتایج آنها نشان داد که انتقال این ژن به گیاهان گندم، نه تنها مقاومت در برابر قارچ را در گیاهان افزایش داده، بلکه بر میزان بازدهی محصول و صفات ویژه آن هیچ اثر منفی ای نداشته است.

 

یافته های این محققان بینش جدیدی در درک مکانیسم های مولکولی ارائه داده و منجر به تولید گیاهان مقاوم به قارچ بیماریزای فوزاریوم می گردد. محققان اظهار کرده اند که این رویکرد موفقیت های چشمگیری به دنبال خواهد داشت و طی سال های آینده، گونه های جدید گندم با مقاومت بالا به قارچ فوزاریوم تولید خواهد شد.

جزئیات این تحقیق در نشریه Science منتشر شده است. برای مشاهده جزئیات این پژوهش، لینک مقاله را کلیک نمایید. 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)
Captcha