متن خبر

تاریخ خبر : ۱۳۹۹/۰۷/۱۲

تعداد بازدید : ۸۷

تعداد رای : ۳

کنترل وراثت با استفاده از تکنیک CRISPR/Cas در گیاهان

اخیراً تیمی از محققان در آلمان و هلند موفق به ارائه کاربردی جدید برای استفاده از تکنیک CRISPR/Cas شده اند که نویدبخش توسعه تولیدات کشاورزی است. رویکرد این محققان نشان می دهد که با کمک این تکنیک کنترل مستقیم فرآیندهای مرتبط با وراثت در گیاهان امکان پذیر می باشد.

سالهاست که ژنوم گیاه آرابیدوپسیس (Arabidopsis thaliana) بسیار مورد توجه بوده و اصلاحات زیادی بر روی آن انجام شده است. در کروموزوم 4 این گیاه نوعی جهش وارونگی (Inversion) رخ داده، به این صورت که توالی کروموزوم در دو نقطه شکسته شده، قسمت شکسته شده 180 درجه چرخیده و سپس کروموزوم مونتاژ شده است. این تغییرات در نهایت منجر به وارونگی توالی ژنهای این بخش از کروموزوم شده است. این نوع جهش که"Knob hk4S"  نامیده می شود به عنوان معروف ترین وارونگی کروموزومی در گیاه آرابیدوپسیس می باشد. در این کروموزوم هیچگونه تلاقی بین توالی های وارونه رخ نداده و ژنها نمی توانند در طول وراثت بین کروموزوم های همولوگ مبادله شوند. از اینرو، چنین وارونگی ای می تواند زمینه ساز جدایی تولیدمثلی در طی دوره های تکاملی باشد.

 

بدین منظور، تیم پروفسور پوچا در انستیتوی کارلسروهه با همراهی تیم پروفسور هوبن در مؤسسه تحقیقاتی ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی لایب نیتس در آلمان و همچنین پروفسور فرانس در دانشگاه آمستردام هلند، با استفاده از تکنیک CRISPR/Cas به اصلاح توالی کروموزومی در گیاه آرابیدوپسیس پرداخته اند.

 

این محققان برای نخستین بار موفق به دستیابی به تبادل ژنتیکی و تغییر الگوهای نوترکیبی در یک ناحیه از کروموزوم شده اند، که پیش از این غیرممکن به نظر می رسید. در واقع با این کار، آنها به طور قابل توجهی کاربردهای تکنیکCRISPR/Cas  را گسترش داده و نشان داده اند که کنترل مستقیم فرآیندهای مرتبط با وراثت امکان پذیر می باشد.

 

پروفسور پوچا اظهار کرد که فرآیندِ وارونگی نه تنها در آرابیدوپسیس بلکه در گیاهان زراعی نیز تأثیرگذار می باشد، به طوریکه به عنوان مانعی برای زراعت محصولاتی است که با کمک اصلاح ژنتیکی در آنها صفاتی همچون افزایش تولید محصول، ایجاد طعم خوب و افزایش مقاومت گیاه در برابر آفات و شرایط نامساعد اقلیمی تقویت می شود. محققان معتقدند که تکنیک CRISPR/Cas را می توان برای تولید وارونگی های جدید به کار برد، که گامی دیگر در جهت ترکیب صفات مطلوب و حذف صفات نامطلوب در تولید محصولات زراعی است.

 

جزئیات این تحقیق در مجله Nature Communications انتشار یافته است. اطلاعات بیشتر از طریق لینک مقاله قابل مشاهده است.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha