متن خبر

تاریخ خبر : ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

تعداد بازدید : ۴۵۵۷

تعداد رای : ۱

تقدیر رئیس دانشگاه زنجان از سرآمدان علمی منتخب دانشگاه

طی حکمی از طرف رئیس دانشگاه زنجان مبلغ 15 و 10 میلیون تومان به 2 سرآمد علمی منتخاب این دانشگاه پرداخت شد.

فدراسیون سرآمدان علمی ایران، از سال 1394 با هدف دستیابی کشور به مرجعیت علمی جهانی سالانه  100 سرآمد علمی را شناسایی و متناسب با اعتبار علمی از آنها حمایت می کند. این حمایت ها در قالب پژوهانه های نقدی، گرنت خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و امتیاز جذب محقق پسادکتری می باشد.

 

در سال 1399 نیز سرآمدان علمی از 43 دانشگاه کشور انتخاب، معرفی و حمایت شدند (خبر). در این میان دانشگاه زنجان با 2 سرآمد علمی از رشته شیمی و کسب اعتبار علمی 217 در جایگاه 27 قرار داشته است.

 

 

پس از معرفی سرآمدان علمی، ریاست دانشگاه زنجان، آقای دکتر نجفیان، در اقدامی شایسته و در راستای حمایت از تحقیقات و پژوهش با کیفیت به این دو سرآمد علمی مبالغ 15 و 10 میلیون تومان پژوهانه پرداخت کرده است. همچنین، به این دو سرآمد نیز یک پایه تشویقی تعلق گرفته است.

 

لازم به ذکر است 2 سرآمد علمی دانشگاه زنجان با کسب اعتبار علمی 153 و 64 دارای رتبه های 53 و 94 بوده که از طرف فدراسیون سرآمدان علمی نیز به آنها مبالغ 30 و 25 میلیون تومان پژوهانه نقدی و 5 میلیون تومان گرنت خدمات شبکه آزمایشگاهی پرداخت شده است. همچنین به این افراد امتیاز جذب 1 محقق پسادکتری تعلق گرفته که مطابق آیین نامه های فدراسیون حقوق و پژوهانه آنها از طرف فدراسیون پرداخت می شود (آیین نامه جذب محقق پسادکتری).

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha