متن خبر

تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹

تعداد بازدید : ۴۶۸

تعداد رای : ۱

چهارمین نشست سرآمدان علمی کشور برگزار شد

چهارمین نشست سرآمدان علمی کشور با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دکتر سرکار دبیر فدراسیون سرآمدان علمی کشور و همچنین بیش از 60 نفر از سرآمدان علمی سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شد. این برنامه در راستای معرفی ششمین دوره سرآمدان علمی کشور برگزار شد.

در این نشست که با حضور 20 نفر از سرآمدان علمی، روسای 3 دانشگاه صنعتی شریف، تربیت مدرس و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار شد. تعداد 40 نفر از سرآمدان نیز به صورت مجازی در این برنامه شرکت کردند.

 

در ابتدای نشست، آقای دکتر سرکار، دبیر فدراسیون به معرفی اهمیت و ضرورت حضور نهادهایی مانند فدراسیون برای حمایت تخصصی از دانشمندان کشور و دستیابی مرجعیت علمی پرداختند.

 

در ادامه نشست، روسای دانشگاه‌های برتر و تعدادی از سرآمدان علمی به ارائه نقطه نظرات خود در مورد ضرورت حمایت از محققان برجسته به صورت ویژه و بالاخص برای تعاملات بین المللی، حمایت از پروژه های ملی و بزرگ پرداختند. آقای دکتر احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس خواهان حمایت و پرداختن به رشته‌های علوم انسانی شدند.

 

در ادامه برنامه آقای دکتر ستاری، بعنوان متولی فدراسیون سرآمدان علمی بیان کردند: فدراسیون مانند تمام برنامه‌های ما در راستای فرهنگ‌سازی اهمیت به نیروهای انسانی فعالیت خود را آغاز کرده است. وی با اشاره به برنامه بنیاد ملی نخبگان گفت: ما در سال گذشته در بنیاد ملی نخبگان ۴ هزار نفر را تحت پوشش قرار دادیم و این موضوع هم در راستای اهمیت دادن به نیروهای انسانی برجسته هستند. وی برنامه بازگشت متخصصان ایرانی به کشور و حمایت از دانشجویان خارجی را از دیگر برنامه‌های این معاونت  طی این چند سال اخیر عنوان کرد و ادامه داد: این برنامه‌ها در راستای تحول در صنعت کشور بوده است؛ چرا که نگاه کشور به کسی که استعداد دارد می تواند سر منشأ تحولات در همه زمینه ها باشد.

 

دکتر ستاری در خصوص حمایت از سرآمدان علمی خاطرنشان کرد: امسال در راستای اهمیت فعالیت این فدراسیون، ۲۰ میلیارد تومان به این برنامه تخصیص داده‌ایم.

 

در انتهای برنامه از 3 موسسه علمی کشور و 3 سرآمد علمی کشور تقدیر شد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha