متن خبر

تاریخ خبر : ۱۴۰۱/۰۴/۱۲

تعداد بازدید : ۲۴۵

تعداد رای : ۱

درگذشت تلخ و ناگهانی سرآمد علمی کشور

استاد محمدرضا ستاره از سرآمدان علمی کشور متاسفانه به علت تصادف در ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۱ در بیمارستان امام خمینی تهران دار فانی را وداع گفت.

 

استاد محمدرضا ستاره از سرآمدان علمی کشور متاسفانه در اول خرداد ماه سال ۱۴۰۱ در مسیر بیجار به دیواندره دچار سانحه تصادف شد و پس از تحمل بیش از یک ماه درد و رنج ناشی از اتفاق ناگوار و چندین عمل جراحی، ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۱ در بیمارستان امام خمینی تهران دار فانی را وداع گفت.

 

استاد ستاره اهل بیجار و از جمله نخبگان علمی و دانشمندان این شهرستان و استان کردستان به شمار می رفت. این دانشمند برجسته از سال 1380 تاکنون عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه کردستان بوده و ضمن آموزش و پژوهش، دانشجویان زیادی را تربیت نمود. ایشان دکتری خود را در سال 1380 از دانشگاه صنعتی شریف در زمینه فیزیک نظری اخذ کرده و بیش از 300 مقاله در مجلات معتبر بین المللی منتشر کرده است. تربیت ده ها دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک از خدمات ماندگار دکتر ستاره به جامعه علمی کشور است. دکتر ستاره از سال 1397 تاکنون در 4 دوره بصورت پیوسته جزو سرآمدان علمی ایران قرار داشته است.

 

بی شک از دست دادن این فیزیکدان برجسته نظری، برای جامعه علمی کشور تلخ و ناگوار است و فقدان وی به راحتی جبران نخواهد شد. فدراسیون علمی ایران درگذشت این استاد فقید را به جامعه علمی کشور و به خصوص جامعه فیزیک، خانواده داغدار ایشان و همه دانشجویان و همکاران وی تسلیت می گوید. روحش شاد و یادش گرامی باد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha